Navodila za obhajanje svetih maš

Navodila za obhajanje svetih maš v župiniji Velike Lašče

V naši župniji v ponedeljek začenjamo s TEDENSKIMI svetimi mašami v navzočnosti ljudstva h katerim so vabljeni najprej tisti, ki so darovali za sveto mašo. Ker smo v cerkvi omejeni na prostor 30 m2 za eno osebo, je lahko v naši cerkvi na primerni varnostni razdalji največ 22 ljudi.

Svete maše v navzočnosti ljudstva bodo v PONEDELJEK, TOREK in SREDO ob 18. uri.

Eno uro pred sveto mašo bom na razpolago za SVETO SPOVED.

Na sveti večer, polnočnica, za božič, sv. Štefan, nedelja Svete Družine -ne bo javnih svetih maš.
Na praznični dan ste vabljeni k spremljanju sv. maše po TV (polnočna in jutranja sveta maša ob 8. uri bo po TV iz ljubljanske stolnice) in k prejemu svetega obhajila (s predhodno najavo).

SVETO OBHAJILO ZA PRAZNIKE boste lahko prejeli: božič (od 10h naprej), nedelja Svete Družine (od 9h naprej) s predhodno najavo.

Svete maše v navzočnosti ljudstva bodo zopet od ponedeljka (28.12.) do torka (29.12.), nato bo izdan novi odlok za obhajanje bogoslužij.

Navodila slovenskih škofov za obhajanje svetih maš  v času epidemije COVID-19 (stanje 18. decembra 2020)

Slovenski škofi so objavili navodila za obhajanje svetih maš v času epidemije COVID-19.

Navodila so na povezavi:

Navodila za nadškofijo Ljubljana so na povezavi:
Navodila za obhajanje bogoslužja v času epidemije COVID-19 v Nadškofiji Ljubljana | Katoliška Cerkev (katoliska-cerkev.si)

Ker se situacija spreminja, spremljajte tudi spletno stran:
Slovenska škofovska konferenca | Katoliška Cerkev (katoliska-cerkev.si)