Slovenske cerkve - Župnija Velike Lašče

Gričevnato velikolaško pokrajino krasijo številne podružnične cerkve. Vaščani že stoletja skrbijo zanje ter prenašajo izročilo prednikov na svoje otroke. Cerkve velikolaške župnije skrivajo v sebi bogato sakralno dediščino, zanimive so zgodbe, povezane z okoliškimi vasmi, njenimi prebivalci, varuhi – ključarji. Skrb za cerkev med seboj poveže domačine več generacij.

Film “Naše cerkve – Župnija Velike Lašče” bo dolg okrog 50 minut. Pričenja se v kraju Velike Lašče z župnijsko cerkvijo, kjer župnik Andrej Ojstrež spregovori o župniji, njenih faranih in liturgičnih sodelavcih – pevcih, ministrantih, bralcih beril in drugih. Sledi predstavitev podružničnih cerkva. Poleg zgodovinskih podatkov in umetnostno-zgodovinske dediščine bomo izpostavili tudi ključarje in lokalne zgodbe ljudskega izročila, ki cerkve naredijo še bolj naše. Zaključi se s predstavitvijo župnijske cerkve v Velikih Laščah.

Predstavitev filma bo v sredo, 7. februarja, po večerni sveti maši, ob 18.30 v Župnijskem domu blaženega Alojzija Grozdeta v Velikih Laščah.

Več informacij o filmu in možnostih za naročilo najdete na spletni strani Zavoda Parnas.