Volitve članov Župnijskega pastoralnega sveta

V naši župniji bodo volitve novih članov župnijskega pastoralnega sveta potekale na že uveljavljen način. Vsak župljan, ki izpolnjuje pogoje (tisti, ki je dopolnil 16 let in prejel zakramente uvajanja: krst, birmo in evharistijo) lahko v žigosani kuverti, ki jo je dobil na 6. navadno nedeljo pri eni od obeh maš, odda svoj predlog dveh članov ŽPS iz svoje soseske. Kuverto z imeni se odda na 1. postno nedeljo v župnijski cerkvi.

Ob predlaganju novih članov ŽPS (ali potrditvi starih) je pomemben razmislek, ali ima oseba, ki jo nameravate predlagati za članstvo v ŽPS, poleg nekaterih nujnih pogojev (kot so: trdna vera, nravno življenje in razsodnost, starost najmanj 16 let ter prejem zakramentov uvajanja), tudi druge potrebne kvalitete in sposobnosti za sodelovanje v župnijskem pastoralnem svetu, s katerimi bo pripomogla k skupnemu dobremu župnije.
Le tako bo naša župnija lahko postala - kot pravi papež Frančišek -"občestvo občestev"; "svetišče, v katero žejni prihajajo pit, da bi nadaljevali pot in središče nenehnega misijonarskega poslanstva". Darovi, ki smo jih prejeli, namreč niso zaklenjen zaklad, ki je zaupan neki skupini, da ga varuje, pač pa je razločno znamenje za pristnost teh darov njihova cerkvenost - sposobnost, da se harmonično vključijo v življenje svetega Božjega ljudstva v blagor vseh.

Da bomo izvolili pimerne člane župnijskega pastoralnega sveta za naslednje obdobje naj nam bo v pomoč Molitev v pripravi na izbor članov ŽPS:

Nebeški Oče, tvoj Sin nam naroča:
Pojdite tudi vi v moj vinograd;
daj nam duha modrosti,
da se bomo velikodušno odzvali delu v župniji
in izbrali primerne člane župnijskega pastoralnega sveta,
ki bodo v našem imenu in z našo pomočjo
sodelovali z duhovniki v dušnem pastirstvu
in uresničevanju smernic vseslovenske sinode.
To te prosimo po priprošnji Device Marije,
blaženega Antona Martina Slomška, blaženega Alojzija Grozdeta
in blaženih drinskih mučenk.
Po našem Gospodu Jezusu Kristusu, tvojem Sinu, ki s teboj
v občestvu Svetega Duha živi in kraljuje vekomaj.

Amen.