Svetopisemski maraton

Lani smo v noči pred nedeljo Svetega pisma v naši župniji  prvič izvedli svetopisemski maraton - neprekinjeno branje Svetega pisma. Ker je bil odziv spodbuden, ga bomo izvedli tudi letos.

Sveto pismo bomo neprekinjeno brali  v noči na nedeljo Svetega pisma od 24. do 25. januarja.

POTEK MINI SVETOPISEMSKEGA MARATONA

ZAČETEK:
Sobota, 24. januarja ob 19. uri  bo v cerkvi slovesna sveta maša.
Po sveti maši se začne branje Svetega pisma v zimski kapeli.

SEZNAM BRALCEV po skupinah

do 22. ure – mladina
22. 00 – 24.00  - pevci
24. 00 – 2.00  - člani župnijske Karitas
2.00 – 4. 00 – ŽPS - del
4. 00 – 6.45 – ŽPS - del, svetopisemska skupina, misijonska skupina, naključni bralci

ZAKLJUČEK:
Mali svetopisemski maraton se bo zaključil pri jutranji maši z zahvalo in blagoslovom.

KAKO BEREMO:
Posamezni bralec prebere samo eno poglavje in potem sede, ter da mesto naslednjemu bralcu znotraj skupine, ki bere naslednje poglavje in tako naprej, dokler ne pridejo na vrsto vsi navzoči bralci in pride prvi bralec v skupini ponovno na vrsto. Ko spoštljivo pristopi k Svetemu pismu, vsak bralec napove, katero svetopisemsko knjigo in katero poglavje bo bral – reče na primer: "Job, 3. poglavje" . Vmesnih naslovov ne beremo! Beremo iz Slovenskega standardnega prevoda. Sveto pismo beremo počasi, naglas in razločno. Posameznik lahko pride nenapovedano in prebere samo eno poglavje in odide, če nima več časa.

KATERA SVETOPISEMSKA BESEDILA BOMO BRALI?
Na letošnjem Mini svetopisemskem maratonu (MSM) bomo brali Preroke in nadaljevali s Psalmi.

POVABILO
Priključite se kadarkoli in katerikoli skupini kot poslušalci ali bralci. Vnaprej se ni potrebno najavljati.