Svetopisemski maraton

NAJVEČJA JE LJUBEZEN (1 Kor 13,13)

Na pobudo tistih, ki so se oktobra 2013 udeležili svetopisemskega maratona v Ljubljani, smo tudi v naši župnijii izvedli mali svetopisemski maraton.
Nepretrgano branje Svetega pisma se je začelo s slovesno sveto mašo, ki jo je daroval dr. Oražem, župnik v župniji Škocjan. Branja se je udeležilo okrog 40 bralcev in nekaj poslušalcev. Brali smo Novo zavezo: začeli smo z Matejevim evangelijem, končali pa z apostolskimi deli. Celo noč nam je moralno vzpodbudo dajal naš župnik, g. Vladimir Jaksetič, ki je z nedeljsko jutranjo mašo tudi slovesno zaključil svetopisemski maraton.
Bralci so bili iz skupin, ki delujejo v župniji: pevci, Karitas, Župnijski pastoralni svet, Mladinska skupina, Svetopisemska skupina in  Misijonska molitvena skupina, pridružilo pa se je tudi nekaj ostalih bralcev.
Nepretrgano branje svetega pisma je lepo priložnost za poglabljanje v božjo besedo, na ta način pa tudi prinašamo nov duh v naše krščansko življenje.