Mini svetopisemski maraton

NAJVEČJA JE LJUBEZEN (1 Kor 13,13)

V oktobru leta 2013 se je v Ljubljani odvijal šesti svetopisemski maraton, ki nas je tako navdušil, da smo se v ŽPS odločili, da ga izvedemo tudi v naši župniji.
Izvedli ga bomo v noči na nedeljo Svetega pisma od 25. do 26. januarja.

SVETOPISEMSKI MARATON pomeni neprekinjeno branje Svetega pisma – pri nas bo trajal 12 ur.

POTEK MINI SVETOPISEMSKEGA

ZAČETEK:
Sobota, 25. januarja ob 19. uri  v cerkvi slovesna sveta maša.
Po sveti maši se začne branje Svetega pisma v kapeli.

SEZNAM BRALCEV po skupinah

do 22. ure – pevci
22. 00 – 24.00  - člani župnijske Karitas
24. 00 – 2.00  - člani ŽPS
2.00 – 4. 00 – mladina
4. 00 – 6.00 – svetopisemska skupina
6. 00 – 6.55 - misijonska skupina

ZAKLJUČEK:
Mali svetopisemski maraton se bo zaključil pri jutranji maši z zahvalo in blagoslovom.

KAKO BEREMO:
Posamezni bralec prebere samo eno poglavje in potem sede, ter da mesto naslednjemu bralcu znotraj skupine, ki bere naslednje poglavje in tako naprej, dokler ne pridejo na vrsto vsi navzoči bralci in pride prvi bralec v skupini ponovno na vrsto. Ko spoštljivo pristopi k Svetemu pismu, vsak bralec napove, katero svetopisemsko knjigo in katero poglavje bo bral – reče na primer: "Evangelij po Mateju, 5. poglavje" . Vmesnih naslovov ne beremo! Beremo iz Slovenskega standardnega prevoda. Sveto pismo beremo počasi, naglas in razločno. Posameznik lahko pride nenapovedano in prebere samo eno poglavje in gre, če nima več časa.

KATERA SVETOPISEMSKA BESEDILA BOMO BRALI?
Na Mini svetopisemskih maratonih (MSM) beremo Novo zavezo. Začeli bomo z Matejevim evangelijem. Če se prebere celotna Nova zaveza, se lahko nadaljuje s starozaveznimi besedili (po želji ali po trenutnem navdihu).

POVABILO
Priključite se kadarkoli in katerikoli skupini kot poslušalci ali bralci. Vnaprej se ni potrebno najavljati.