nalagam novice...

DOBRO, POŠTENO, PRAVIČNO IN SVETO

Dragi bratje duhovniki, redovniki, redovnice, verniki in vsi ljudje dobre volje!
 Evangelisti, predvsem Luka, opisujejo božični dogodek, ko se je Bog sklonil k nam ljudem, ko je Večni postal človek, da bi za vedno ostal z nami. To vsebino premišljujemo, to vsebino oznanjamo, to vsebino skušamo živeti. Božično skrivnost, ki nam je otipljivo blizu v jaslicah, globoko in pristno
doživljajo otroci. Odrasli pogosto preveč razumsko dojemamo skrivnosti Božjega učlovečenja. Toda čim bolj smo otroci, bolj čutimo nevidni dotik Božje roke, ko se On, nevidni, dotika našega srca, da bi to srce (p)ostalo »dobro, pošteno, pravično in sveto«. Dobro – kar je temeljna odlika vsakega
človeka in kar se izraža v vsakdanjih drobnih dejanjih. Pošteno – kar je profesor dr. Anton Trstenjak posebej označil kot značilnost Slovencev, ki pa danes žal vse bolj izginja. Pravično – kar presega zavezanost zakonu, pravilom in predpisom ter ohranja Božji pogled na človeka in svet. Sveto – kar povzema vse druge kreposti in je končni cilj in najvišja sreča vsakega človeka.
 Želimo, da bi bilo vsako srce »dobro, pošteno, pravično in sveto«. Naj ta želja v božičnih praznikih doseže vse ljudi dobre volje in naj bo to vodilo vsakega človeka tudi v novem letu 2018. Blagoslovljen božič želimo vsem bolnim in trpečim, vsem rojakom v zamejstvu in po svetu, pa tudi tistim, ki v izpovedovanju vere niso združeni z nami.
 Naj nas vse združuje prizadevanje, da bi bilo vsako srce »dobro, pošteno, pravično in sveto«.

Vaši škofje

S hvaležnostjo Bogu in vam, ki duhovno in materialno podpirate naše delo in domačo župnijo, vsem vam voščimo v veri doživete božične praznike. Tudi vam bolnim in starejšim, ki ne morete redno priti v domačo cerkev, vendar je vaš molitveni doprinos nenadomestljiv, želimo zdravja in moči,
da nas še naprej podpirate v dobrem. Iskrena hvala vsem sodelujočim pri pripravah, da so božični prazniki lepo potekali.
 Bog naj vas blagoslovi in vam da novih moči! In hvala za vsa voščila!

Župnik Andrej s sodelavci