nalagam novice...

Vsi sveti, podpirajte nas, ki hodimo za vami!

Dragi prijatelji.
  Mnogi svetniki so nam znani in njihove praznike praznujemo med letom. Nekaterih svetnikov pa po imenih ne poznamo, zato se jih spomnimo prav na praznik vseh svetih in se veselimo, da so pri Bogu. Praznik vseh svetih se praznuje že od 9. stoletja. Svetniki so bili zgled ljudem že takrat in so nam še danes.
  Vsi sveti so praznik veselja, saj se naš pogled dviguje v nebo, ker se spominjamo velikih množic poveličanih – odrešenih ljudi, ki so že v Božji slavi. Med njimi so vsi znani in neznani svetniki in naši dragi rajni, ki so živeli po nauku Cerkve. Liturgična barva praznika je bela.
  Spomin vseh vernih rajnih praznujemo dan po prazniku vseh svetih, ko molimo za duše v vicah in za vse tiste, ki so še v fazi očiščevanja. Njim pomagajo naša molitev, darovane svete maše in naša dobra dela, ki jih darujemo v ta namen. Kristjani na ta praznik obiščemo grobove rajnih sorodnikov in prijateljev in zanje molimo. Liturgična barva praznika je črna.
  Kristjani smo ljudje, ki upamo in verujemo v Življenje po življenju. Na to upanje kažejo tudi simboli, ki jih je polno na naših pokopališčih. Nagrobne sveče so znak upanja in vere, da bo tudi nas Bog obudil od mrtvih in sprejel v nebeško kraljestvo. Rože, s katerimi krasimo grobove svojcev, pa so znak življenja. Na nagrobnih spomenikih vidimo poleg imen še mnogo znakov vstajenja in življenja: žito, križ, črki alfa in omega, venec, vinsko trto.
  V osmrtnici pesnika Toneta Pavčka je bila zapisana čudovita misel, ki govori o veselju do življenja. O veselju do tukajšnjega in večnega Življenja.

Dober dan, življenje! Silno in milo.
Kot na praznik prihajam v tvoj hram
in ti šepetam na uho besedilo
zaljubljenih: rad te imam!

Veselimo se življenja in Življenja.

župnik Andrej