nalagam novice...

PRIJAVA ZA UDELEŽBO PRI SVETIH MAŠAH

V JEZUSOVEM GROBU NI KOSTI

Tisto velikonočno jutro je spremenilo vse. Kamen je bil odvaljen, prtiči zloženi, rimski vojaki zmedeni, apostoli šokirani, edino Marija se je smehljala ... Ker je vedela, ker je verjela, ker je upala. Tisti, ki ljubi, ve več.
  Tako kot je kamen na Jezusovem grobu pokopal vsako upanje učencev, tako se v življenju nas ljudi zavali mnogo kamnov in zapečati z izjavo: »Ne gre več, ni rešitve, to presega vse meje …« To so kamni obupa, trpljenja, krivic, sovraštva, duhovnega in telesnega nasilja, naveličanosti v tem korona času.
  Sporočilo velike noči je: »Kjer človeku poidejo moči, kjer ni več upanja, kjer odpove človeška modrost, tam pride na vrsto Bog. Jezus je z vstajenjem odvalil vse kamne, tudi največje in najtežje. Ker je vstal, so vsi naši pogrebi slovesi z upanjem, ker je vstal, ima vsaka solza smisel, ker je vstal, smo kristjani veseli in optimistični ljudje, po padcih vstajamo in se ne naveličamo.«
  Velikonočno veselje naj odmeva ne le v cerkvi, ampak v našem osebnem, družinskem in družbenem življenju.
  Vsem faranom in ljudem dobre volje voščim blagoslovljene velikonočne praznike. Jezus je vstal in živi – razlog, da smo veseli in samozavestni tudi mi.

župnik Andrej

Ptrijave